Real hírek
Real hírek : Real Madrid - Racing 3-1: MÉLTÓ TISZTELGÉS

Real Madrid - Racing 3-1: MÉLTÓ TISZTELGÉS

Petironi  2006.11.19. 15:29

Magabiztosan, helyenként jól játszva a Real Madrid csapata 3-1 arányban győzött a Racing Santander ellenében, ezzel pedig méltó módon tisztelgett Puskás Ferenc emléke előtt. A királyi gárda játékosai már a mérkőzés előtt kijelentették, hogy amennyiben gólt szereznek, akkor azt Öcsi bácsi emlékének ajánlják. Így is tettek, s mindhárom találat esetén a gólszerző játékos az ég felé mutatott, hogy így emlékezzen a 79 évesen elhunyt magyar sportlegendára.

A Bernabéu stadion ezúttal is csordultig megtelt, s a játékosokhoz hasonlóan a 78-80 ezres nézősereg is méltó módon emlékezett Puskás Ferencre, vagy ahogy Spanyolországban többen is nevezték, "Canoncitóra" azaz ágyúlábúra. A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, miközben egy hölgy a pálya közepén csellóval tette méginkább meghatóvá a pillanatot. A publikum ezt követően tapsolt, így fejezvén ki hálájukat Puskás Ferenc iránt. A mérkőzést nagyon jól kezdte a Real Madrid, s már az első valamire való gólhelyzetükből gólt is szereztek a fekete szalaggal a mezükön pályára lépő blancók. Az 5. percben Reyes szöglete után ugyanis Sergio Ramos bólintott a vendégek kapujába, megszerezve ezzel a hazaiaknak a vezetést. A Madrid ezt követően némiképp visszavett, igaz a 13. percben Raúl emelése újra a kapuban kötött ki. A dolog szépséghibája, hogy a játékvezető les címén annulálta a találatot. A lassítások után később kiderült, tévesen, hiszen Raúl, legfeljebb egyvonalban volt a santanderi védőjátékossal. A 20. percben aztán kis híján egyenlített a Racing, egy szögletet követően Zigic fejesét Roberto Carlos a gólvonalról bólintotta ki. Három perccel később a Real Madrid előtt adódott lehetőség, ekkor azonban a kantabriaiak kapusa hárítani tudott Reyes csavarását követően. Az első játékrész végén viszont újra rákapcsolt a Racing Santander, s nem is kellett volna sok ahhoz, hogy megszerezzék az egyenlítő találatot. A 43. percben Garay szabadrúgását kellett hárítania Iker Casillasnak, egy perccel később pedig megint a madridi portásra volt szükség, ekkor Zigic lövését követően. Egy félidő után a Real Madrid vezetett, ám nyugodt nem lehetett, hiszen a Racing Santander okosan játszott, s igazolta, hogy miért is nem szenvedett vereséget már hét bajnoki mérkőzés óta.

A második játékrészt egy Racing Santander lehetőség nyitotta, viszont Munitis erőtlen, s nem túl jól helyezett szabadrúgását Casillas könnyedén fogta. Az 58. percben azonban kétgólosra duzzadt a hazaiak előnye, egy villámgyors, s tökéletes kontratámadás végén Emerson játszott Reyes elé, aki egyből a rövidsarokba lőtt. Ezzel lett 2-0, amivel tulajdonképpen eldőlt a három pont sorsa. A Racing Santander ezután jobban kinyílt mint ezt megelőzően, így a blancók könnyebben hozhatták át a középpályán a játékszert. A 71. percben jött a harmadik madridi találat is, ami végképp megpecsételte Miguel Ángel Portugal, az egykori Castilla tréner csapatának sorsát. Egy sakk-matt helyzet végén Diarra közvetlen közelről először még a kapusba lőtte a labdát, a kipattanót viszont már bekotorta, megszerezve ezzel a Real Madrid harmadik gólját a mérkőzésen, s saját maga második találatát az idei bajnoki szezonban. Fabio Capello később úgy döntött, hogy pihenteti Fabio Cannavarót, s helyette a hosszú idő után ismét száz százalékos, Michel Salgadót küldte a zöld gyepre. A spanyol játékos nem a legszerencsésebb pillanatban állt be, ugyanis nem sokkal pályára lépése után Raúl ellen ítélt a játékvezető, s a Racing nagyon jó szögből rúghatott szabadrúgást. Garaynak már az első félidőben is volt egy veszélyes kísérlete, most pedig már nem hibázott, s egy tökéletesen kivitelezett szabadrúgás után megszerezte csapatának a szépítést jelentő találatot. Meglepő módon, ezután elszabadultak az indulatok, aminek szenvedő alanya Munitis volt, akit csúnyán lekönyökölt Guti, egy teljesen ártalmatlan szituációban. A spanyol játékost azonnal kiállította a játékvezető, így a Madrid tíz emberrel volt kénytelen befejezni a mérkőzést. Mindez azonban már nem változtatott az eredményen, Fabio Capello csapata harcias, helyenként jó játékkal 3-1 arányban győzött, s ezzel méltóképpen emlékezett Puskás Öcsi bácsira.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: ker Casillas; Sergio Ramos, Cannavaro (Míchel Salgado, 75. perc), Helguera, Roberto Carlos; Emerson, Diarra; Raúl, Guti, Reyes (Robinho, 67. perc); Van Nistelrooy.
Racing Santander: Toño; Scaloni, Pinillos, Rubén, Garay, Luis Fernández; Antonio Tomás (Vitolo, 56. perc), Colsa (David Aganzo, 60. perc), O.Serrano (Christian Alvarez, 85. perc); Munitis és Zigic.
Játékvezető: Lizondo Cortés (Valenciai Bírótestület)
Gólok: 5. perc Sergio Ramos (1-0), 58. perc Reyes (2-0), 71. perc Diarra (3-0), 77. perc Garay (3-1)
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (78.000 néző, teltház)

Sárgalapot Colsa (21. perc), Oscar Serrano (39. perc), Scaloni (67. perc), Pinillos (78. perc) és Aganzo (89. perc) kapott, míg másik oldalon Emerson (89. perc), Ramos (89. perc), Cannavaro (34. perc), Reyes (65. perc) és Diarra (72. perc) sárgult be. A 88. percben Gutit egyből kiállította a játékvezető. A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a pénteken elhunyt Puskás Ferenc emlékére. A királyi gárda Öcsi bácsinak ajánlotta a diadalt. A Diario AS szerint Iker Casillas és Sergio Ramos volt a mérkőzés két legjobb játékosa. Mellettük még Helguerát valamint Emersont is kiemeli a spanyol sportlap.